Güncel Haberler

Entries for Kasım 2018

29
Odamızda ''Süreç Geliştirme ve İş Planı Eğitimi'' Verildi

Odamız ve DAKA (Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı) işbirliinde, İstanbul'dan gelen eğitmen Sn Yasemin Özçer tarafından Odamız toplantı salonunda ''Süreç Geliştirme ve İş Planı Eğitimi'' verildi. Eğitime Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Fatih Arslan ve Meclis Başkanımız İzzettin Metin de katıldı. DAKA yetkilileri ve Eğitmen; Eğitimin ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar ile bir araya geldiler.

[Devamını oku...]

28
Ankara Ticaret Odasını Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sn. Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti.

 

İlgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

[Devamını oku...]

28
TOBB TIR VE ATAK KARNESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİK

Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, Esendere Gümrüğünde geçiş belgeleri, düzenleme yetkisinin odamıza verilmesi ve üyelerimize kolaylık sağlaması için TOBB Tır ve Atak Karnesi Müdürlüğü, Müdür Vekili Sn. Aslı Gözütok ile görüştü.

[Devamını oku...]

28
Borçların Yapılandırılması İle İlgili Duyuru

Borçların Yapılandırılması İle İlgili Duyuru

[Devamını oku...]

28
Gümrük Vergilerinin Askıya Alınması İle İlgili Duyuru

Gümrük Vergilerinin Askıya Alınması İle İlgili Duyuru

[Devamını oku...]

27
Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar Pekcan ile Görüştük

32 Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu Konferansı’na katılan Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seracettin Keği, Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar Pekcan ile görüştüler.

Hazırlamış olduğumuz ticari, ekonomik sorunların ve çözüm önerilerinin olduğu raporu Sn Bakan Ruhsar Pekcan’a ilettiler.

Özellikle Esendere sınır kapısındaki ithalat işlemlerinin yapılabilmesi, günübirlik işlemlerinin yapılması, Gümrük Müdürlüğünün A kategorisine alınması, STM kapsamındaki kotaların arttırılması, Şemdinli-Derecik-Dağlıca sınır kapılarının bir an önce faaliyete geçmesinin önemli olacağını ilettiler.

Birlik Başkanımız Sn M.Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede yakın zaman da Esendere’ye bir ziyaret gerçekleştirileceği, bu ziyarette de Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan’nın da eşlik edeceği bilgisi alındı. Ziyaret gerçekleşmese bile heyetimizin tekrar Ankara’ya davet edileceği bilgisi verildi.

[Devamını oku...]

27
Odamızda Süreç Geliştirme ve İş Planı Eğitimi Verilecek

Odamız ve DAKA (Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı) işbirliinde, Odamız toplantı salonunda 28.11.2018 tarihinde saat 10.00'da ''Süreç Geliştirme ve İş Planı Eğitimi'' verilecektir.

 

Tüm Üyelerimize Duyurulur.

[Devamını oku...]

26
Birlik Başkanımız, CACCI Başkan Yardımcığı Görevine Yeniden Seçildi

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yürütmekte olduğu CACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu) Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçildi.

 

 

Birlik Başkanımızı tebrik eder, görevinde başarılar dileriz

[Devamını oku...]

26
Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu Konferansına Katıldık

İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen 32. CACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu) Konferansına Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seracettin Keği katıldılar.

 

23-24 Kasım 2018 tarihlerinde devam eden, TOBB Başkanı ve CACCI Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki Asya-Pasifik Ekonomi Zirvesi, çok sayıda paralel oturumlar, ikili iş görüşmeleri, konsey toplantıları, tanışma ve işbirliği görüşmelerinin ardından sona erdi.​

[Devamını oku...]

25
KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYORUZ

Kadına, Çocuğa şiddeti kınıyoruz. Birliğimiz İkiz Kuleleri bu gece kadına şiddete hayır için turuncu yanacak.

[Devamını oku...]

23
Yönetim Kurulu Başkanımızın Öğretmenler Günü Mesajı
Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında; ''Geleceğimize ışık tutan Öğretmenlerimizi...

[Devamını oku...]

23
Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliklerine Katıldık

Yüksekova Müftülüğü tarafından Marina Konferans salonunda düzenlenen “Hz. Peygamber'i anmaktan anlamaya" anlamına gelen Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleine Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar katıldı. Etkinlikler çerçevesinde Orta ve Lise öğrencileri komposizyon yarışması ve Hakkari Üniversitesi İlahiyat Dekanı tarafından Konferans düzenlendi.

[Devamını oku...]

22
Yüksekova'nın Yeni Kaymakamını Ziyaret Ettik
Yüksekova'ya yeni atanan Kaymakamımız Sn Ramazan Kendüzler'i Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, heyeti ile beraber ziyaret etti. Yeni görevi...

[Devamını oku...]

21
Yeni Girişimcilerimize Sertifika Töreni Düzenledik

Odamız, DAKA (Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı) işbirliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla bitiren 213 kişiye Odamız Konferans salonunda belgeleri törenle verildi. Törene Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İbrahim Akın, Meclis Başkanımız İzzettin Metin ve Meclis Başkan Yardımcımız Şakir Tekçi katıldılar. Yeni Girişimcilere sertifikasını veren Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar; Hayırlı olması temennisinde bulundu. Ve Genç Girişimcilere işlerini kurmaları için her türlü desteğe Odamız olarak hazır olduğumuzu iletti.

[Devamını oku...]

19
13. Uluslararası Sahiller, Limnlar ve Deniz Yapıları Semineri

 Dışişleri Bakanlığından alınan yazıya istinaden;

 

İlgili yazıda İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden alınan Notaya atfen 13. Uluslararası Sahiller, Limanlar ve Deniz yapılaı Seminerinin İran Limanlar ve Gümrük Kurumu tarafından 26-28 Kasım 2018 tarihlerinde Tahran^da yapılacağı bildirilmektedir

Seminer ile ilgili detaylı bilgiye https://icopmnas.prno.ir internet sayfasından ulaşabilirsiniz. 

 

İlgili Firmalarımıza Duyurulur

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 3İlk   Geri   [1]  2  3  İleri   Son   
Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017