Güncel Haberler

Entries for Eylül 2018

27
Odamızdan 800 Öğrenciye Kışlık Ayakkabı Yardımı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odamız tarafından İlçemizde ki okullarda okuyan ihtiyaç sahibi 800 öğrenciye kışlık ayakkabı yardımı yapıldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odamız her yıl olduğu gibi bu yıl da Eğitim/Öğretim yılı içerisinde ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmadı.

 

Geleneksel hale getirilen yardım kampanyası kapsamında Başkanımız Abdurrahman PINAR ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seracettin KEĞİ tarafından 800 adet kışlık ayakkabı paketleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Servet CANLI ve Şube Müdürü Sn. Cumali KAYA’ya teslim edildi.

 

Gazetecilere açıklama yapan Başkanımız, adil dağıtılması açısından paketlerin ihtiyaç sahibi öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri aracılığıyla dağıttıklarını söyledi.

[Devamını oku...]

27
HAKKARİ DEFTERDARI VE BERABERİNDEKİ HEYET ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Hakkari Defterdarı, Sn. Mehmet Ar, Hakkari Vergi Dairesi Müdürü Sn. Mehmet Cengiz, Hakkari PTT Başmüdürü Sn. Fesih Çelik, Yüksekova Vergi Dairesi Müdürü Ali Cini ve beraberlerindeki heyet odamızı ziyaret etti.

 

Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz..

[Devamını oku...]

26
URGE PROJESİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

URGE projesi hazırlık çalışmaları kapsamında sanayi sektöründe üretim,imalat yapan firmalar ziyaret edildi.Ticaret Bakanlığı destekli URGE projemizin hazırlık çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seracettin Keği ve Proje Koordinatörümüz Saime Mengeş firmaları ziyaret ederek, hazırlık çalışmalarını tamamladı.

 

[Devamını oku...]

25
Hakkari Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Odamızı Ziyaret Etti

Hakkari Ak Parti kadın kolları başkanı Sn. Münevver Ertuş ve yardımcısı Sevcan Deviren odamızı ziyaret etti. 

 

Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

[Devamını oku...]

25
Düzce Belediye Başkanı Odamızı Ziyaret Etti

Düzce Belediye Başkanı Sn. Dursun Ay ve beraberinde ki heyet odamızı ziyaret etti. Heyeti Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar karşıladı. Yüksekova'nın içinde bulunduğu durum hakkında bilgiler verildi. Ayrıca  hazinenin tesis ettiği bir arazide Yüksekova için donanımlı bir park yapma sözü vererek desteklerinin devam edeceğini bildirdi. 

[Devamını oku...]

24
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Odamızı Ziyaret Etti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Sn Nail Van, Müdürü Yardımcısı Sn Rıfat Ertuş ve Yüksekova Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdür Vekili Sn Ferit Çayır odamızı ziyaret ettiler.

 

Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. 

[Devamını oku...]

19
Yüksekova'da Düzenlenen Gaziler Günü Törenine Katıldık

Yüksekova'da Hükümet Konağı önünde Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen törene Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar katıldı. 

[Devamını oku...]

17
Yönetim Kurulu Başkanımızın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                        Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                                                           Abdurrahman Pınar

[Devamını oku...]

17
Ak Parti Şemdinli İlçe Başkanı Sn. Fikri Algül Odamızı Ziyaret Etti

Ak Parti Şemdinli ilçe Başkanı Sn Fikri Algül ve beraberindeki temsilci Sn. Servet Dinç odamızı ziyaret ettiler. Konukları Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar karşıladı.

 

Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

[Devamını oku...]

13
Hakkari Kosgeb ve Hakkari Daka'yı Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seracettin Keği, Genel Sekreterimiz Melek Mengeş ve Proje Kordinatörümüz Saime Mengeş; Hakkari Kosgeb Müdürlüğünü ve Daka Hakkari Temsilciliğini ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

13
Bilim Sanayi Müdürlüğünü Ziyaret Ettik

Hakkari Bilim Sanayi Müdürü Murat Kocayı Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seracettin Keği ve Genel Sekreterimiz Melek Mengeş ziyaret ettiler. Ziyarette Yüksekovaya yapılacak olan organize sanayi bölgesi hakkındaki gelişmeler hakkında bilgi aldılar.

[Devamını oku...]

07
İran 2.EİT Sağlık-Turizm Konferans ve Fuarı Hakkında Duyuru

İran Ticaret Sanayiciler Madenciler ve Tarım Odasından alınan yazıya istinaden;

 

İlgili yazıda, Ekonomi İşbirliği Teşkilatı (EİT) 2.Sağlık-Turizm Konferansı ve Fuarı 9-10 Ekim 2018 tarihinde İran'nın Erdebil şehrinde düzenleneceği bildirilmektedir.

 

Konuyla İlgili detaylı bilgi için Bay Mehdi Razzaghsoar veya Bayan Elaheh Masoumzadeh ile irtibate geçilmesi (Tel: +982185732533 e-mail:ecochamber@gmail.com) tavsiye edilmektedir.

 

Etkinliğin programı Birliğimizin www.tobb.org.tr ''Hizmetler/Uluslararsı İş İmkanları-Ülke Duyuruları-İran bölümünde yer almaktadır.

 

Tüm Üyelerimize Duyuırulur.

[Devamını oku...]

05
Vergi Dairesi Müdürü Sn. Ali Cini Odamızı Ziyaret Etti

Vergi Dairesi Müdürü Sn. Ali Cini ve beraberinde ki heyet odamızı ziyaret ettiler. Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurahman Pınar ile karşılıklı istişarelerde bulundular.

[Devamını oku...]

05
Başkurtistan Başkenti Ufa'da Agro Complex Fuarı İle İlgili Duyuru

Başkurtistan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odasından alınan yazıya istinaden;

 

Başkurtistan Cumhuriyeti Hükümeti, Başkurtistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı ve Bashkir Fuar Şirketi (http://bvkexpo.ru/en/ ) tarafından Ufa'daki VDNH-EXPO Merkezinde 12-15 Mart 2019 tarihleri arasında Uluslararsı ''AgroComplex'' Fuarı ile Tarım Sanayi Forumu düzenleneceği bildirilmektir.

 

Etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye Birliğimiz web sitesi wwww.tobb.org.tr hizmetler bölümünden uluslararsı iş imkanları ülke duyuruları bölümünden ulaşabilirsiniz.

[Devamını oku...]

05
Kapasite Raporu Eksperleri Eğitim Programı Sertifika Töreni Düzenlendi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ SEN) tarafından gerçekleştirilen Kapasite Raporu Eksperleri Eğitim Programına katılan Makine Mühendisi Felek Kağan ve Gıda Mühendisi İlknur Sabuncu'ya sertifikaları Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seracettin Keği ve Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Fatih Arslan tarafından verildi. 

[Devamını oku...]

04
SIAL Interfood 2018 Fuarı Hakkında Duyuru

İstanbul Ticaret Odasından alınan yazıya istinaden;

 

İstanbul Ticaret Odasının organize ettiği ''SIAL Interfood 2018'' adlı gıda, içecek ve gıda ekipmanları fuarının 21-24 Kasım 2018 tarihlerinde Endonezya'nın başkenti Jakarta'da düzenleneceği bildirilmiştir.

 

Söz konusu fuara ilişkin duyuru ve katılım sözleşmesi Birliğimiz web sitesi www.tobb.org.tr sağ panelinde ''Hizmetler'' başlığı altındaki Uluslararsı İş İmkanları/Yurtdışı Etkinlikler bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Firmalara Duyurulur.

[Devamını oku...]

04
Hakkari'de Gümrük Kapıları Sorunları Konulu Toplantıya Katıldık

Hakkari'de Hakkari Valiliği toplantı salonunda Sayın Vali Cüneyt Orhan Toprak başkanlığında Gümrük kapıları güvenliği ve Genel ekonomik sorunlar konulu toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanımız Abdurrahman Pınar katıldı. Toplantıda Hazırlamış olduğumuz rapor sunuldu.Esendere ve Üzümlü sınır kapıları sorunları üzerinde istişareler yapıldı. Alınacak ortak kararların üzerinde durulması ve takibinin yapılması gerektiği vurgulandı.


[Devamını oku...]

03
İran'daki Fuarlar Hakkında Duyuru

İran İslam Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçiliğinden alınan yazıya istinaden;

 

İlgili yazıda önümüzdeki dönemde aşağıdaki fuarların düzenleneceği bildirildi.

 

  •                 * 17. Uluslararası Çiftlik-Kümes Hayvanları ve Sanayiciler Fuarı, 6-9 Eylül 2018, Tahran
  •                 * 17. Uluslararası Konfeksiyon ve Sanayiciler Fuarı, 15-18 Eylül, Tahran
  •                 * 10. Uluslararası İçecek, Çay, Kahve ve Sanayiciler Fuarı, 15-18 Eylül, Tahran
  •                 * 12. Uluslararası Plastik ve Kauçuk Makine ve Ekipmanları, 24-27 Eylül, Tahran
  •                 * 3. İran Expo, 20-23 Ekim 2018 Shahre Aftab Fuar Komplexsi, Tahran
  •                 * 18. Uluslararası Ev Gereçleri Fuarı, 22-25 Kasım 2018, Tahran
  •                 

Fuarlara katılmak isteyen üyelerimiz İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ( Bay Seyed Hafez Mousavi, cep:0538 053 14 98 e-posta mousavi54hafez@gmail.com) irtibata geçmeleri tavsiye edilmektedir.

[Devamını oku...]

03
TİSK 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri Programı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfedarasyonu (TİSK) tarafından Birliğimize gönderilen yazıya istinaden;

 

TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri programı 2018 yılı için başlatıldığı bildirilmektedir. TİSK Farkındalığı artırıp, şirketleri teşvik etmek amacıyla proje başvurularının 9 Kasım 2018 tarihine kadar kabul edileceği bildirilmektedir. Başvuru formu ve detaylı bilgiye www.tisk.org.tr ve http://csrforall.eu/tr/index.php adreslerinden ulaşılabildiği bildirilmektedir.

 

İlgili Firmaların TİSK sayfasını ziyaret etmeleri Duyurulur

[Devamını oku...]

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017